تاریخ انتشار
چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : ۴۱۹۱۸۹
یادداشت

آقای روحانی! به شدت نگران اوضاع بعد از ۱۳ فروردین هستیم

 جعفر محمدی
۲
۰
آقای روحانی! به شدت نگران اوضاع بعد از ۱۳ فروردین هستیم
کبنا ؛ آقای حسن روحانی! مخاطب این نوشتار شخص شما هستید. ما هشتاد و چند میلیون ایرانی، جانمان در خطر است، پس خوب دقت کنید:
تنها راه کنترل بیماری کرونا این است که زنجیره مرگ بشکند. یعنی آدم ها که می توانند ناقل ویروس باشند، چند روزی را در خانه بمانند.
در برابر ویروس مرموزی که نه واکسن دارد و نه دارو، این تنها راهی است که تاکنون به عقل بشر رسیده. از شرق عالم تا غرب جهان نیز انجامش داده اند، مال قبل جنگ جهانی اول هم نیست.
ایران در زمره آلوده ترین کشورهای جهان از نظر ویروس کروناست. تا اینجای کار هر دقیقه یک نفر به این بیماری مبتلا می شود یا بر اثر آن می میرد. با پیشروی سریع بیماری، کار به ثانیه ها نیز می کشد.
متخصصان می گویند در خانه نشستن تنها راه مدیریت بحران است. شخص شما هم می گویید. میلیون ها ایرانی مدت هاست که رعایت می کنند و با همه سختی ها، در قرنطینه مانده اند.
اما آقای روحانی، یک جمعیت چند میلیونی به هیچ صراطی مستقیم نیستند؛ همین امروز ویدئویی از یک زوج مسافر پخش شد که در پاسخ به سوال خبرنگار که چرا در این وضعیت سفر می روید با گستاخی می گویند چون ما خودخواه هستیم!
آقای رئیس جمهور! ما با چنین پدیده هایی در حجم میلیونی مواجه هستیم، عده ای می فهمند و از سر خودخواهی و بی مسوولیتی جان خود و دیگران را به خطر می اندازند و گروهی نیز هنوز متوجه حجم خطر نیستند و نمی فهمند.
نتیجه این می شود که افراد مسوول و فهیمی که در قرنطینه اند، پاسوز تعدادی "بی مسوولیت" یا "نادان" می شوند.
آقای روحانی! این بی مسوولیت ها و نادان ها را نمی توان با خواهش و توصیه و هشدار و گفتار در خانه نگه داشت. زمان هم نداریم و جامعه دارد با سرعت نجومی به ویروس آلوده می شود.
برای نجات جان دهها میلیون انسان، باید همین الان اقدام کنید. قرنطینه شهری و منع تردد بین شهری را اعلام کنید. به جز مشاغل ضروری و نهادهای خدمت رسانی فوری، دستور تعطیلی همه ادارات و صنوف را صادر کنید.
ستاد کل نیروهای مسلح نیز که برای همکاری با شما اعلام آمادگی کرده و سپاه و ارتش و بسیج و ناجا الان هم پای کار هستند. اکثر نظرسنجی ها نیز حکایت از آن دارد که عموم مردم موافق قرنطینه اند. پس معطل چه هستید؟ چند نفر دیگر از مردم ایران باید بمیرند تا کاری بکنید؟
هیچ اتفاقی بدتر از گسترش کرونا نمی افتد اگر ادارات دولتی و عمومی و صنوف غیرضرور را تا دو یا سه هفته آینده تعطیل کنید. نمی شود که وزیر بهداشت شما به مردم بگوید در خانه بمانید و شما ادارات را تعطیل نکنید!.
آقای رئیس جمهور! قرنطینه سختی و تبعات دارد و کسی هم منکرش نیست اما اگر بعد از موج بازگشت سفرهای نوروزی، شاهد انفجار اتمی ویروس کرونا شدیم و ساختارهای پزشکی و درمانی مان از هم پاشید و همه جای ایران پر شد از بیماران و متوفیان کرونایی چه؟
این سناریوی وحشتناک دور از ذهن هم نیست. امروز با یکی از پزشکانی که در بخش بیماران کرونایی کار می کند صحبت می کردم، به شدت نگران اوضاع بعد از ۱۳ فروردین بود و حق هم داشت چون کادرهای درمانی خسته اند، امکانات اندک و موج بیماران در راه.
ببینید دیگر کشورها از چین و ایتالیا گرفته تا اردن و برخی ایالت های آمریکا چه راهکارهایی دارند برای "قرنطینه و در عین حال استمرار خدمات ضروری"؛ شما هم همان کار را بومی و اجرا کنید و الا کرونا همه ما را درو خواهد کرد و ننگ این اتفاقات در تاریخ به پای بی تدبیری مسئولان نوشته خواهد شد. کسی چه می داند شاید کار به تاریخ هم نکشد و به همین دلیل محاکمه هم بشویم.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
عمو جمع کن په تقصیر روحانی چیه که میرن شهرهای دیگه رو مرتب الوده میکنن؟
Iran, Islamic Republic of
اگه روحانی همون هفته ی اول دستور قرنطینه میداد. الان مشکل نداشتیم.
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...