تاریخ انتشار
چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۵
کد مطلب : ۴۰۶۸۹۹
نوسنده کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با کبنانیوز مطرح شد

مشکلات نویسندگان کهگیلویه و بویراحمد چیست؟ ( + فیلم)

۱
۰
فایل مرتبط کبنا ؛جلیل بهشتی نویسنده کتاب صدای عشایر مهمان دفتر کبنا نیوز بود. او در گفت‌وگو با خبرنگار این سایت خبری، اظهار کرد: این کتاب بازتاب فرهنگ عامیانه ترک و لر را در آثار آقای محمد بهمن بیگی بررسی کرده است. واقعیت امر این است که نویسندگی در جامعه ما جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است و شاید دلایل زیادی داشته باشد.
وی افزود: از جمله دلایل آن می‌شود به عدم ترویج فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد. متأسفانه با توجه به شرایط اقتصادی حاکم کتاب در سبد کالای فرهنگی مردم حذف شده است و مردم با کتاب بیگانه هستند.
این نویسنده کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به یکی دیگر از مشکلات نویسندگی گفت: ادبیات داستانی و نمایشی که معمولاً توسط نویسندگان به رشته تحریر در می‌آید به خوبی در شبکه توزیع کتاب قرار نمی‌گیرند.
بهشتی با بیان اینکه تنها خانه کتاب از نویسندگان حمایت ویژه دارند، افزود: حمایت‌های آنچنانی از نویسندگان صورت نمی‌گیرد و مردم هم باید به مقوله کتاب و کتابخوانی و اضافه کردن کتاب به سبد کالایی خود توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی به مشکلات دیگر نویسندگان هم گریزی زد و گفت: نویسندگان توانمند و خوبی در استان وجود دارد ولی متأسفانه به دلیل اینکه شناخته شده و معروف نیستند. کتاب‌های آنان به نمایشگاه‌های بزرگ و بین‌المللی نمی‌رسند. خیلی از نویسندگان کتاب‌های در حال چاپ دارند، اما توان مالی آن را ندارند.
بهشتی اضافه کرد: کاغذ گران شده و خیلی هم دیگر تن به چاپ کتاب نمی‌دهند. اما با این وجود امیدوارم روزی  برسد که فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه ما به جایگاه واقعی خودش برسد. و اگر کتاب و کتابخوانی را در جامعه گسترش دهیم، کمک به فکر و اندیشه کرده‌ایم.
نام شما

آدرس ايميل شما

خخ
Iran, Islamic Republic of
مشکل قلم و کاغذه
از بهار تا بهار در بهارستان

از بهار تا بهار در بهارستان

من چون در مجلس حضور دارم نمی‌توانم عملکرد مجلس را قضاوت کنم و قضاوت با مردم است و این ...
اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

در بارش‌های اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد تا ساعت ۶:۳۰ یکشنبه ۲۶ اسفند در کاکان منصورخانی ...
این غذاها شما را پیرتر از سن‌تان نشان می‌دهد

این غذاها شما را پیرتر از سن‌تان نشان می‌دهد

باور کنید که برای حفظ سلامتی و جوانی پوست و اندام خوب نیازی نیست که پول زیادی صرف کنید....
فایل های مرتبط