تاریخ انتشار
چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۵
کد مطلب : ۴۰۶۸۹۹
نوسنده کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با کبنانیوز مطرح شد

مشکلات نویسندگان کهگیلویه و بویراحمد چیست؟ ( + فیلم)

۱
۰
فایل مرتبط کبنا ؛جلیل بهشتی نویسنده کتاب صدای عشایر مهمان دفتر کبنا نیوز بود. او در گفت‌وگو با خبرنگار این سایت خبری، اظهار کرد: این کتاب بازتاب فرهنگ عامیانه ترک و لر را در آثار آقای محمد بهمن بیگی بررسی کرده است. واقعیت امر این است که نویسندگی در جامعه ما جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است و شاید دلایل زیادی داشته باشد.
وی افزود: از جمله دلایل آن می‌شود به عدم ترویج فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد. متأسفانه با توجه به شرایط اقتصادی حاکم کتاب در سبد کالای فرهنگی مردم حذف شده است و مردم با کتاب بیگانه هستند.
این نویسنده کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به یکی دیگر از مشکلات نویسندگی گفت: ادبیات داستانی و نمایشی که معمولاً توسط نویسندگان به رشته تحریر در می‌آید به خوبی در شبکه توزیع کتاب قرار نمی‌گیرند.
بهشتی با بیان اینکه تنها خانه کتاب از نویسندگان حمایت ویژه دارند، افزود: حمایت‌های آنچنانی از نویسندگان صورت نمی‌گیرد و مردم هم باید به مقوله کتاب و کتابخوانی و اضافه کردن کتاب به سبد کالایی خود توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی به مشکلات دیگر نویسندگان هم گریزی زد و گفت: نویسندگان توانمند و خوبی در استان وجود دارد ولی متأسفانه به دلیل اینکه شناخته شده و معروف نیستند. کتاب‌های آنان به نمایشگاه‌های بزرگ و بین‌المللی نمی‌رسند. خیلی از نویسندگان کتاب‌های در حال چاپ دارند، اما توان مالی آن را ندارند.
بهشتی اضافه کرد: کاغذ گران شده و خیلی هم دیگر تن به چاپ کتاب نمی‌دهند. اما با این وجود امیدوارم روزی  برسد که فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه ما به جایگاه واقعی خودش برسد. و اگر کتاب و کتابخوانی را در جامعه گسترش دهیم، کمک به فکر و اندیشه کرده‌ایم.
نام شما

آدرس ايميل شما

خخ
Iran, Islamic Republic of
مشکل قلم و کاغذه
خبر های داغ ۳ پرونده مهم اقتصادی

خبر های داغ ۳ پرونده مهم اقتصادی

افراد مکلف شده اند که در آغاز و پایان دوره مسئولیت بر اساس خود اظهاری فهرست دارایی خود ...
رسانه‌ها را همکار خود در اجرای عدالت می‌دانیم

رسانه‌ها را همکار خود در اجرای عدالت می‌دانیم

اصلاً فلسفه این جلسه برای این است که ما مجموعه رسانه‌ای کشور را همکاران اجرای عدالت می‌بینیم ...
مجرمان اسیدپاشی قصاص می‌شوند

مجرمان اسیدپاشی قصاص می‌شوند

دیوان محاسبات تا هفته آینده گزارش خود درباره‌ افزایش 400 هزار تومانی حقوق‌ها و افزایش ...
فایل های مرتبط