تاریخ انتشار
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۲
کد مطلب : ۴۱۲۷۱۵
رسانه‌ها خبر می‌دهند

از شایعه تا واقعیت فرار شهردار صدرا؛ شهردار صدرا در بازداشت نهادهای امنیتی است

۲
از شایعه تا واقعیت فرار شهردار صدرا؛ شهردار صدرا در بازداشت نهادهای امنیتی است
کبنا ؛
در حالی برخی رسانه‌ها صبح امروز خبر فرار «منوچهر قائدی» شهردار سابق صدرا به خارج از کشور را منتشر کرده‌اند که این خبر مربوط به بیش از یک سال پیش است.
 روزنامه «خبر جنوب» امروز در گزارشی با تیتر «اینترپل بدنبال شهردار فراری صدرا» درحالی به پرونده شهردار اسبق صدرا پرداخته و خبر فرار وی را پس از یک‌سال رسانه‌ای کرده است که «منوچهر قائدی» شهریورماه سال 97 از ایران گریخته بود.
قائدی که طی سالهای 92 تا 94 شهردار صدرا بود، به جرم رشوه‌گیری به مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان وجه نقد، 210 سکه بهار آزادی، یک دستگاه آپارتمان به مبلغ 300 میلیون تومان، مداخله در معاملات و مناقصات شورای شهر صدرا و ...، به 31 سال حبس و استرداد اموال محکوم شد. همچنین تعداد زیادی از معاونین و مدیران شهرداری صدرا و اعضای سابق شورای شهر با جرم‌های سنگین محکوم و روانه زندان شدند، اما قائدی یک سال پیش و بلافاصله پس از حتمی شدن حکم زندان، به کانادا فرار کرد.

شهردار اسبق صدرا که یک سال پیش از کشور گریخت
 
انتشار این خبر سوخته بعد از یک‌سال از فرار نامبرده معنادار به نظر می‌رسد. به‌ویژه آنکه «عباس ملک‌زاده» شهردار صدرا که بعد از قائدی بر روی کار آمد نیز هم‌اکنون بدلیل اتهامات مالی به همراه تعدادی دیگر از مدیران ارشد شهرداری در بازداشت نهادهای امنیتی است و بررسی پرونده قضایی وی ادامه دارد.
 انتشار نابه‌هنگام خبر فرار شهردار اسبق صدرا، آن هم با تیتر مبهم «شهردار صدرا» و عدم استفاده از کلمه «اسبق» در تیتر، سبب شده تا بسیاری از مخاطبان به اشتباه تصور کنند دستگاه قضایی عباس ملک‌زاده شهردار اخیر صدرا که اکنون متهم به فساد مالی است را رها کرده و او نیز با سوءاستفاده از فرصت بدست‌آمده، از کشور گریخته است‌‌.
کاربران در حالی پس از گزارش روزنامه خبر جنوب انتقادات زیادی را متوجه دستگاه قضایی کرده‌اند که «ملک‌زاده» و تعدادی از مدیران صدرا همچنان در بازداشت به سر می‌برند. انتشار خبر فرار شهردار اسبق آن هم پس از یک‌سال و در حالی که قوه قضائیه در دور جدید خود با تغییر رویکرد اساسی، برخورد جدی با دانه‌درشت‌ها را در دستور کار خود قرار داده و موجی از امید را در دل مردم ایجاد کرده است، قابل تأمل به‌نظر می‌رسد.
 حیدر آسیابی دادستان شیراز با تأکید بر اینکه فرار شهردار اسبق صدرا مربوط به شهریورماه سال گذشته بوده است، تصریح کرده است: «وثیقه‌های ضامنان شهردار اسبق صدرا به مزایده می‌روند. در عین حال تمام اقدامات لازم برای بازگرداندن قائدی به کشور صورت گرفته و مکاتبات لازم با وزارت دادگستری و امور بین‌الملل قوه قضائیه انجام شده تا موضوع بازگرداندن وی از طریق اینترپل پیگیری شود».
نام شما

آدرس ايميل شما

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

مهم‌ترین ویژگی رسانه‌ها، هویت رسانه‌ای فعالان آن است. به همین خاطر است که بسیاری از روزنامه ...
دست‌های پشت پرده بحران عراق

دست‌های پشت پرده بحران عراق

​​​​​​​ سفر آقاي «عادل عبدالمهدي» به چين و قراردادهايي که بين عراق و برخي کشورها مثل ...
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...