تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴
کد مطلب : ۴۱۵۱۲۲
تحلیلی بر اوضاع آشفته اصولگرایی در گچساران و باشت؛

با تیر و کمان یا برنو نمیتوان به مصاف موشک بالستیک رفت

محمد کاظمی
۱۰
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
با تیر و کمان یا برنو نمیتوان به مصاف موشک بالستیک رفت
کبنا ؛
دیگر از عهد تیر و کمان عبور کرده‌ایم ٬ با برنو نمی‌توان با موشک بالستیک و جنگنده مقابله کرد.
بعد از شکست جریان اصولگرایی در دو دوره انتخابات گذشته آنهم با افزایش رأی دو برابری رقیب در هر دوره به نظر می‌رسید صاحبنظران و بزرگان جریان اصولگرایی به اشتباهات خود در رویکردها پی برده و تغییر رویه بدهند و برای آینده جریان با افکار نو ٬ برنامه جدید و دقیق و مطابق نیازهای روز جامعه وارد کارزار انتخابات شوند کما آنکه به گفته دکتر حداد عادل قرار است در تهران بیست نفر از سی نفر کاندید اصولگرا جوان و با رشته اقتصاد باشند. در این بین قاطبه مردم بخصوص جوانان که از وضعیت موجود در حوزه انتخابیه گچساران و باشت سرخورده و ناراحت و از عملکرد آقای تاجگردون ناراضی بودند امید داشتند که با چرخش رویکرد در جریان اصولگرایی و با الگو گرفتن از شکستها بدلیل اجرای روشهای تکراری در سالهای گذشته ٬ در دوره جدید با آوردن نیروهای جوانتر و تحصیل کرده و صاحبنظر در عرصه ملی بتوانند مسیر جدید و امیدوار کننده‌ای باز کنند و رقابت را برای رقیب دشوار و پیروزی را با قاطعیت بر رقیب تحمیل کنند. همگان میدانیم و می‌توان گفت که کاندیداهای جوانتر و صاحبنظر و با برنامه در جریان اصولگرایی وجود داشتند که می‌توانستند سرنوشت ساز باشند و امید را به جبهه اصولگرایان تزریق کنند.
افرادی همچون دکتر زراعت کیش و دکتر پاکدل که یکی در علم اقتصاد و در عرصه ملی صاحبنظر بود و کارشناس و تحلیلگر اقتصادی و مسائل مربوط به اشتغال بود و دیگری در علم مدیریت و بر اساس تجربه سالهای مدیریت توانمند اجرایی در عرصه ملی حرف برای گفتن داشت. آقای پاکدل که بدلیل فضای فکری افراد صاحب نفوذ در جریان  از کاندیداتوری استعفا داد و وارد کارزار انتخابات نشدند ولی دکتر زراعت کیش که می‌توانست برگ برنده اصولگرایان در انتخابات باشد حضور داشت و خیل عظیم جوانان ٬ نخبگان و مردم رنج کشیده منتظر و امیدوار به حضور و حمایت همه جانبه جبهه اصولگرایی از این استاد اقتصاد و اشتغال و تحلیلگر سیاسی ملی بودند و از آن طرف اتاق فکر رقیب هم از این موضوع هراسان بود که جبهه اصولگرایان کاندیدای جدید و جوان و صاحبنظر در عرصه ملی همچون زراعت کیش را معرفی کند. اما یک واقعیت در جبهه اصولگرایان وجود دارد و آن این است که افراد صاحب نفوذ و تصمیم گیر در بدنه این جریان وجود دارد که تاریخ و تجربه شکستها نشان می‌دهد تصمیمات آنها برای انتخاب کاندیدا بر مبنای عقلانیت و شایسته سالاری و مطابق نیازها و واقعیات روز جامعه نیست و تفکری واپسگرا و مصر به سیاق ماضی.
یعنی ملاکشان برای انتخاب کاندیدا فقط دوستی و رفاقت قدیمی با کاندیدای خاص و نسبت فامیلی یا قومیتی با کاندیداها و گره زدن همه تصمیمات به مسائل قومیتی. و از همه مهمتر باید کاندیداهای مورد نظرشان حداقل  سابقه یک دور حمایت از آقای تاجگردون را داشته باشد. این افراد از یک موضوع مهم غافل مانده‌اند یعنی اینکه تجربه نشان می‌دهد گره زدن تصمیمات در حوزه انتخابیه گچساران و باشت به مسائل قومیتی سم است و رقیب در بهره برداری از این موضوع استاد است. چیزیکه جریان انقلابی و اصولگرایی نیازمند آن است وجود رهبری است که به افراد صاحب نفوذ و تند رو جریان بگوید ٬ دیگر از عهد تیر و کمان عبور کرده‌ایم با برنو نمی‌توان با موشک بالستیک و جنگنده مقابله کرد. باید گفت اصولگرایی در گچساران و باشت نیازمند بازسازی و قدرت بازدارندگی و نوسازی افکار و برنامه‌ها و از همه مهمتر فرمانده توانمند و مسلط به مسائل است.
باید گفت جریانی که دم از مبارزه با قومیت گرایی و نخبه کشی میزند و عیب جویی از رقیب در این زمینه می‌کند نباید خودش در عمل هم مبنای انتخابش قومیت باشد و هم نخبگان و شایستگانش را به انزوا بکشاند و سرکوب کند. چنین تفکر و جریانی راهی به جایی نخواهد برد و مردم به چنین افکار و رویکردی اعتماد نخواهند کرد. و دوران سیاست یک بام و دو هوا گذشته است. گفته امروز را باید گواه گرفت برای فردا. دیدیم که در همین مدت اعلام نظر مشکوک و غیره منطقی انتخاب کاندید جریان اصولگرایی چقدر رقیب از نتیجه خوشحال شد و چه موجی به سمت رقیب کشانده شد. و از هم اکنون فضای انتخابات به نفع رقیب رقم خورده است و به گفته بسیاری از ناظران با این اشتباه بزرگ چهار پنج نفر به اصطلاح اصولگرا ٬ شرایط شکست مجدد اصولگرایان فراهم شده است و جوانان و مردم رنج کشیده به جریان اصولگرایی هنوز اعتماد نکرده‌اند و ساکت مانده‌اند. به نظر می‌رسد دوران اصولگرایی چند نفره به اتمام رسیده باشد. و نیاز به دگردیسی اساسی در بدنه اصولگرایی محسوس باشد. امید و انتظار طرف مقابل بجایی رسیده که می‌گوید انتظار رأی هشتاد هزارتایی دارم و قطعاً پیروز انتخاباتم. پس بدانید و بدانیم که دیگر از عهد تیر و کمان عبور کرده‌ایم و با برنو نمی‌توان مقابل موشک بالستیک و جنگنده ایستاد.

...................
محمد کاظمی
 
نام شما

آدرس ايميل شما

ح
Iran, Islamic Republic of
چرا الکی می گید مهندس که هیچ موقه اعلام نکرده که می خواد کاندید بشه
Iran, Islamic Republic of
اقای زراعت کیش هم کاندید شود ضرر که ندارد
Iran, Islamic Republic of
خداییش زراعت کیش که نتونست رضایت چن نفرکارمنددانشگاه آزادگچ راجلب کنه چطوربیادجلو وادعای کاندیداتوری مجلس داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
سی قدرت هم یه باربانمره ی منفی امتحان پس داده وهمینطورجعفری
Iran, Islamic Republic of
بازهم تاجگردووووووون
Iran, Islamic Republic of
دم از اصول گرایی میزند وای به حال اصولگراهای دنیا طلب ومنفعت طلب که همیشه به این فکر بودند که نماینده در چنته وپنجه وتحت نفوذ خاص خودشان باشد وباعث سر خوردگی پرشور جوانان میشوند ای جوانان عزیز مجلس شورای اسلامی نیاز به متخصص در علم اقتصاد و برنامه وبودجه دارد بیایید تصمیم سرنوشت ساز جامعه را به قومیت گره نزنید با انتخاب افراد دارای تخصص اقتصادی به پیشرفت وآینده کشور ومنطقه کمک کنیم چون در حال حاظر مجلس مملکت نیاز به افراد صاحب نظر در علم اقتصاد دارد
علی
Iran, Islamic Republic of
آقایان مسئول کبنا کمی ازاین طبل گونه دورشوید دوره تیرکمان موشک گذشته شماهانمی دانید به کجا پناه ببرید شماها همان کسانی هستید که . رابه مردم تحمیل کردیدتابه آرزوی برسیدحالا حال روز مردم را ببینید چه کرده اید شما که از توپ ضدتانک فقط گریه جهانگیری و.....را دارید دست بردارید که زمان برای ......تنگ است
های
Iran, Islamic Republic of
تحلیلها بدرد نخورن ۰اقای زراعت کیش رای توروستاش بیاره گچساران پیش کش
Romania
تاجگردون بای بای
امین۱۹ساله
Romania
باچه رویی میخواد کاندید بشه.آتش بنزین سه هزاری .چقدر بعضی پرروهستن.بدبختمونکرده هنوز هم ول نمیکنه.برو باو
خواص باور نکردنی انار

خواص باور نکردنی انار

«انار» سرشار از ویتامین‌ها است. املاح معدنی مورد نیاز بدن را تأمین و تأثیرات بسیار زیادی ...
آنفولانزای h1n1 چه علائمی دارد و چرا باید از آنفولانزای خوکی ترسید؟

آنفولانزای h1n1 چه علائمی دارد و چرا باید از آنفولانزای خوکی ترسید؟

آنفلوانزای H۱N۱ یک بیماری بسیار مسری است و یکی از چندین ویروس آنفولانزای است. انتقال ...
پیشنهاد رؤسای سه فراکسیون مجلس برای پیگیری حوادث اخیر در کمیسیون اصل نود

پیشنهاد رؤسای سه فراکسیون مجلس برای پیگیری حوادث اخیر در کمیسیون اصل نود

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به پیشنهاد رؤسای سه فراکسیون سیاسی مجلس برای پیگیری ...