تاریخ انتشار
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۲
کد مطلب : ۴۲۱۱۴۳
یادداشت؛

منتخبین جدید از مجلس دهم درس عبرت بگیرند

غلامرضا پاکدل
۰
منتخبین جدید از مجلس دهم درس عبرت بگیرند
کبنا ؛
فاعتبروا یا اولی البصار. مجلس دهم به کار خود پایان داد. مجلسی که خیلی ها گفتند باید آن را به توپ بست، خیلی ها گفتند اکثر نمایندگانش وکیل الدوله اند نه وکیل المله، خیلی ها گفتند جای امثال مدرس در این مجلس خالیست، وکلایی که پاسخگو نبودند، گفته شد در کنار دولت بدترین دوران معیشتی را رقم زدند، خیلی ها گفتند نمایندگانش کاسبند، به فکر خود و اطرافیانشان هستند، دنبال کسب و حفظ منافعند، با وزرا زد و بند دارند، سوال از وزیر، امضای فرم استیضاح و پس گرفتن امضا از روی معامله گری یا لابی گریست و حتی نطقشان بعنوان موافق و مخالف گاهاً برای مردم قابل قبول نبود و در یک کلام اکثر موکلینشان به آنها اعتماد نداشتند و این روزها می گویند بالاخره از دست این مجلس خلاص شدیم.
حال آنکه آقای لاریجانی فرمودند مجلس دهم مظلوم بود، شاید یکی از دلایل مظلومیت این باشد که وقتی کسی یا گروهی از روی ضعف یا بی توجهی یا نداشتن دفاعی از عملکرد، پاسخگوی منتقدین یا معترضین نباشد و آنها نیز دست بردار انتقاد و اعتراض نباشند علی الظاهر فرد یا گروه مورد انتقاد مظلوم می نماید. براستی مجلس که یکی از سه قوه مملکت است و نمایندگانی که حتی جواب تلفن و انتقاد مردم را نمی دادند را می توان گفت مظلومند؟ قطعا نه، بلکه باید گفت در این لحظه آخر بجای عذر خواهی مظلوم نمایی می کنند.
اما واقعیت این است که همه نمایندگان اینگونه نبودند و در این مجلس هم افراد دلسوز کم نبودند و به هر حال باید بخاطر حرکتها و اقدامات خوب مجلس هم تشکر کرد و برای نمایندگان آن آرزوی عاقبت بخیری نمود.
مهمترین نکته اینکه منتخبین جدید و به عبارتی نمایندگان مجلس یازدهم امروز را ببینند و عزم خود را جزم و بر سر عهدشان با مردم بمانند و طوری عمل کنند که چهار سال دیگر مردم قضاوت بهتر و حس متفاوتی به آنها داشته باشند.

غلامرضا پاکدل
۳۱ اردیبهشت ۹
نام شما

آدرس ايميل شما

«یخ زدگی هواپیما» و «ضعف نظارتی سازمان هواپیمایی» علت اصلی سقوط پرواز یاسوج

«یخ زدگی هواپیما» و «ضعف نظارتی سازمان هواپیمایی» علت اصلی سقوط پرواز یاسوج

کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی دلیل اصلی سقوط هواپیمای ای. تی. آر شرکت هواپیمایی آسمان ...
فلسطین در آستانه فوران خشم آتشین

فلسطین در آستانه فوران خشم آتشین

این روزها درگیری فلسطینیان با نیروهای اسرائیلی به سبب طرح‌های این رژیم برای الحاق بخش‌های ...
خروج اصلاح‌طلبان موجب افزایش فرسایش اجتماعی می‌شود

خروج اصلاح‌طلبان موجب افزایش فرسایش اجتماعی می‌شود

تهديد متوجه اصلاح‌طلبان عدم‌حضور در قدرت است، اما تهديد بزرگ‌تر متوجه ساختار سياسي است ...