تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶
کد مطلب : ۴۲۱۰۹۴
سلطانی‌فر:

برگزاری پلکانی فعالیت‌های ورزشی در دستور کار قرار گرفت

۰
برگزاری پلکانی فعالیت‌های ورزشی در دستور کار قرار گرفت
کبنا ؛ وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به بررسی‌های کارشناسانه‌ی کمیته‌های زیر مجموعه ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزاری پلکانی و مرحله به مرحله فعالیت‌های ورزشی در دستور کار قرار گرفت.
مسعود سلطانی‌فر با مطلوب خواندن شرایط کشور به لحاظ مقابله با شیوع ویروس کرونا و موفقیت‌های مدافعان عرصه سلامت، اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های کارشناسانه‌ کمیته‌های زیر مجموعه ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزاری پلکانی و مرحله به مرحله فعالیت‌های ورزشی در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در مرحله نخست  که ۲ هفته قبل اعلام شد، مجوز فعالیت ۳۰ رشته ورزشی انفرادی در شهرهای سفید از ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اخذ شد تا باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی که در این رشته‌ها فعال هستند بتوانند برنامه‌های خود را پیگیری کنند.
وزیر ورزش و جوانان افزود: در مرحله جدید با توجه به شرایط خوبی که در بسیاری از نقاط کشور از حیث شیوع بیماری کرونا به وجود آمده، مجوز فعالیت رشته‌های ورزشی مثل فوتبال، والیبال، هندبال و... را از ابتدای خردادماه گرفتیم. چنانچه شرایط مبارزه با این بیماری روند کاهش را طی کند رشته‌های ورزشی کم برخورد می‌توانند از ۲۲ خرداد مسابقات خود را  با توجه به برنامه‌ریزی فدراسیون‌های ذیربط برگزار کنند.
سلطانی‌فر در ادامه این نکته را مورد توجه قرار داد که با توجه به اهمیت سلامتی مردم و چگونگی  شرایط شهرها به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا در فاصله چند روز مانده به ۲۲ خرداد، وضعیت موجود رصد و گزارش نهایی به  ستاد ملی ارائه تا بررسی نهایی صورت بگیرد.
وی افزود: چنانچه روند شیوع ابتلا به بیماری رو به کاهش باشد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مسابقات بدون تماشاگر تحت نظر دقیق فدراسیون پزشکی، ورزشی انجام خواهد شد.
وزیر ورزش و جوانان در خصوص رشته‌هایی مثل کشتی، جودو، بوکس، تکواندو، ووشو و کاراته اظهار داشت: با توجه به اینکه در این رشته‌ها میزان برخورد بسیار بالا است، فعلا تصمیمی در خصوص آغاز فعالیت این رشته‌ها گرفته نشده است.
وی این نکته را نیز متذکر شد که چنانچه با شرایط ویژه‌ای در خصوص  شیوع این بیماری مواجه شویم تصمیمات جدیدی در خصوص نحوه فعالیت رشته‌های ورزشی و باشگاه‌ها گرفته خواهد شد.
سلطانی‌فر در ادامه سخنانش در خصوص آغاز به کار سایر اماکن ورزشی و باشگاه‌های ورزشی نیز توضیح داد: در این ارتباط کمیته مشترک وزارت‌خانه‌های ورزش و جوانان و بهداشت و درمان بررسی‌های کارشناسی خود را پیگیری کرده و طی چند روز آینده نتایج تصمیمات اعلام خواهد شد.
  •  
     
نام شما

آدرس ايميل شما

«یخ زدگی هواپیما» و «ضعف نظارتی سازمان هواپیمایی» علت اصلی سقوط پرواز یاسوج

«یخ زدگی هواپیما» و «ضعف نظارتی سازمان هواپیمایی» علت اصلی سقوط پرواز یاسوج

کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی دلیل اصلی سقوط هواپیمای ای. تی. آر شرکت هواپیمایی آسمان ...
فلسطین در آستانه فوران خشم آتشین

فلسطین در آستانه فوران خشم آتشین

این روزها درگیری فلسطینیان با نیروهای اسرائیلی به سبب طرح‌های این رژیم برای الحاق بخش‌های ...
خروج اصلاح‌طلبان موجب افزایش فرسایش اجتماعی می‌شود

خروج اصلاح‌طلبان موجب افزایش فرسایش اجتماعی می‌شود

تهديد متوجه اصلاح‌طلبان عدم‌حضور در قدرت است، اما تهديد بزرگ‌تر متوجه ساختار سياسي است ...