تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۰
کد مطلب : ۴۱۴۰۸۴
در شورای پدافند غیرعاملِ کهگیلویه مطرح شد

تاکید «اتابک»بر توجه مسوولان به پدافند غیر عامل

۰
تاکید «اتابک»بر توجه مسوولان به پدافند غیر عامل
کبنا ؛شورای پدافند غیر عامل شهرستان کهگیلویه به ریاست فرماندار برگزار شد.
فرماندار کهگیلویه در این نشست با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل و کاهش آسیب ها در زمان بحران گفت:ضرورت دارد مدیران در تمامی نهادها دانش های خود در زمینه پدافند غیرعامل را به روز کرده،ستاد های پدافند غیرعامل را تشکیل و نماینده ادارات خود را به فرمانداری معرفی کنند.
علیرضا اتابک عنوان کرد:برای شناسایی ظرفیت ها و ضعف شهرستان در راستای مدیریت بحران ها و پدافند های غیر عامل مانورهای متعددی در طی هفته پدافند غیر عامل برگزار می شود.
اتابک با اشاره به قطعی سه روز گاز در شهرستان گفت:پای‌کار بودن در شرایط سخت و آمادگی داشتن برای مقابله برای بحران های غیر قابل پیش بینی از مصادیق بارز پدافند غیر عامل است،باید تهدیدها را با هنر مدیریتی به فرصت تبدیل کرد.
وی در پایان اعمال پدافند غیر عامل در اجرای پروژه های شهرستان را ضروری دانست و افزود: هر پروژه‌ای که پیوست پدافند غیرعامل نداشته باشد از ارسال جهت برخورداری از اعتبارات دولتی محروم می‌شود.
به گزارش کبنا از دهدشت،پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
در پدافند غیرعامل تمام نهادها،نیروها،سازمان‌ها،صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند.
ولی باید پذیرفت عموم مردم آگاهی کم تری نسبت به مسائل پدافند غیرعامل دارند و ازین رو متولیان حوزه های آموزش و فرهنگ باید توجه بیشتری به فرهنگ سازی این موضوع مهم نمایند که متاسفانه باید گفت برخی از مسوولان ما خود نیازمند امدادهای فرهنگی هستند.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

موضوعی که حیرت کارشناس این شبکه ضدایرانی را برانگیخت. دیگر رسانه‌های خبری کشورهای مرتجع ...
چرچیل های شاهنامه!

چرچیل های شاهنامه!

همسر اردشیر، به تحریک برادرش بهمن، نقشه قتل اردشیر را می‌کشد و در جامِ نوشیدنی‌اش زهر ...
چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

طبیعتاً واشنگتن و تل آویو کاهش اختلافات میان کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تهران را به ضرر ...