تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب : ۴۰۹۶۳۸
وزیر ارتباطات:

اینترنت قطع شود، سناریو داریم

۰
اینترنت قطع شود، سناریو داریم
کبنا ؛اگر روزی تحریم گریبانگیر اینترنت شود باید مطمئن باشیم که وزارت ارتباطات تدبیری برای آن اندیشیده است.
وزیر ارتباطات دیروز گفت: برای قطع اینترنت سناریوهای لازم اتخاذ شد به زودی ابتکارات وزارت ارتباطات در برابر تحریم ها اطلاع‌رسانی می شود.
جهرمی با بیان این که وزارت ارتباطات تمهیدات و ابتکار عمل هایی برای مقابله با اقدامات آمریکا مانند حذف اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون اندیشیده است،  به خانه ملت گفت: ما برای مقابله با این تهدیدات از یک سال پیش در مرکز ملی فضای مجازی کارگروهی تشکیل دادیم و انواع سناریوها، تهدیدات و تحریم ها در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم اتخاذ شد.
وی با بیان این که بخش زیادی از این تحریم ها در یک سال گذشته اعمال شده است، اظهار کرد:اما در این مدت فضای مجازی ما دچار اختلال نشد.
جهرمی درباره ماجرای شبکه ملی ارتباطات هم گزارش داد: گزارش کلی حاکی از این است که ما به 80 درصد اهداف سند تدوین الزامات شبکه ملی اطلاعات دست یافته ایم، البته تمام وظایف مربوط به شبکه ملی اطلاعات برعهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست، بخش زیرساخت برعهده ماست و ما براساس سند مدون شورای عالی فضای مجازی به دستاوردهای خوبی رسیدیم.
 اظهارات  وی درحالی است که پژمانفر نماینده مجلس هفته گذشته گفته بود: «چه در زمان وزیر سابق  و چه اکنون، درخصوص ضعف و بی رغبتی وزارت ارتباطات در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات بارها تذکر داده ایم.»
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

مجرمان اسیدپاشی قصاص می‌شوند

مجرمان اسیدپاشی قصاص می‌شوند

دیوان محاسبات تا هفته آینده گزارش خود درباره‌ افزایش 400 هزار تومانی حقوق‌ها و افزایش ...
نقره داغ شدن مستأجران در بازار مسکن

نقره داغ شدن مستأجران در بازار مسکن

در استان کهگیلویه و بویراحمد قیمت ها سرسام آور است و کمر مردم زیر بار فشار قیمت ها خم ...