تاریخ انتشار
چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۱
کد مطلب : ۴۱۰۵۹۵
با حضور مسئولان برگزار شد

کارگاه آسیب های اجتماعی، کنترل و پیشگیری مواد مخدر ویژه بانوان شاغل در ادارات گچساران/ بازدید از کمپ ترک اعتیاد زنان و مردان(+تصاویر)

۲
کبنا ؛کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی با موضوع  کنترل و پیشگیری مواد مخدر ویژه بانوان شاغل در ادارات با حضور دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد، رئیس بهزیستی شهرستان گچساران و جمعی از بانوان شاغل در ادارات در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.
در این نشست دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۴ میلیارد ریال تسهیلات از سال گذشته تاکنون برای اشتغال بهبود یافتگان این استان از دام اعتیاد پرداخت شد.
سید ناصر رضایی افزود: این میزان تسهیلات به ۱۹۲ معتاد بهبود یافته این استان از دام اعتیاد پرداخت شد.
رضایی بیان کرد: تلاش در حوزه‌های فرهنگی و پیشگیری به مراتب با اهمیت تر از سایر حوزه هاست.
وی اظهار داشت: ماهانه ۶۰۰ نفر برای ترک اعتیاد به کمپ‌های نیمه اقامتی کهگیلویه و بویراحمد مراجعه می‌کنند.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۲۲ مرکز ترک اعتیاد در این استان وجود دارد.
رضایی طول مدت درمان معتادان مراجعه کننده به کمپ‌ها را ۲۸ روز اعلام کرد و گفت: بیش از هفت هزار نفر سال گذشته به مراکز ترک اعتیاد نیمه اقامتی این استان مراجعه کردند.
وی متوسط سن افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی ترک اعتیاد زیر پوشش بهزیستی استان را ۱۸ تا ۶۵ سال اعلام کرد و افزود: حمایت از خانواده معتادان در زمان ترک اعتیاد، برگزاری کلاس‌های فنی و حرفه‌ای و ارائه خدمات و آموزش از اقدامات مهم ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه پیشگیری و حمایت از خانواده معتادان این استان است.
رضایی گفت: پیچیدگی‌ها، دردسترس بودن و تغییر نوع مواد مخدر موجب شده کنترل فرزندان (دختر یا پسر) توسط والدین بسیار سخت در بیشتر مواقع از کنترل خارج شود.
در ادامه فرماندار گچساران در این کارگاه آموزشی به اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدردر گچساران اشاره کرد و گفت: پیشگیری و درمان در زمینه مواد مخدر در جامعه باید مردمی شود.
علی خوان پایه گفت: مسئولان در راستای کاهش گرایش به اعتیاد تاکنون اقدامات مؤثری انجام داده‌اند.
وی اظهار داشت: اشتغال بهبود یافتگان تأثیر بسزایی در کاهش احتمال بازگشت آنان به اعتیاد خواهد داشت.
 در ادامه این نشست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: زنان و جوانان خطر پذیر ترین قشر در معرض معضل اعتیاد هستند.
آذر صفایی نیا با بیان اینکه اعتیاد زنان نقش تأثیرگذاری در خانواده دارد افزود: اعتیاد بانوان علاوه بر اثرات مخربی که بر روی جسم و روح و روان فرد دارد، بدلیل نقش تأثیرگذار زن در خانواده، خطرناک‌تر از مردان بوده و بنیان خانواده را دچار آسیب می‌کند.
صفایی نیا اظهار داشت: زنان و جوانان هم اینک خطرپذیرترین قشر در معرض معضل اعتیاد هستند.
وی تصریح کرد: باید برنامه ریزی‌های مناسب برای پیشگیری از این آسیب اجتماعی در بین زنان استان اندیشیده شود.
گفتنی است: در پایان این نشست فرماندار گچساران، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد و رئیس بهزیستی گچساران از مرکز ترک اعتیاد (کمپ) زنان و مردان شهرستان بازدید بعمل آوردند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

معتادگمنام
Iran, Islamic Republic of
خواهش میکنم حذف نکنید.ازجناب فرماندارودیگرمسعولین محترم خواهش میکنم جلوی برخی سودجویی ها و برخوردنامناسب وتحقیرمعتادوفروش موادمخدر دربعضی کمپ هارابگیرند. که تشریف بردندوعکسش راگذاشتیدشخصا چندماه اونجابودم ومسایلی دیدم که بایدبیانکنم تابه فریادمعتادان ومخصوصاخانواده های آنان . کمپ درساعات مشخص بازنجیر دودست وپای بیمارمعترض رامیبنددوتاپای مرگ .بعدش تاچندروزنمیگذاشت کسی ازخانوادش ببیننش وبه بهانه تحت. توسط نیروهای کمپ بودم واین مسعله علنی شدوصداش دراومدو هرکس .ودوستی بابعضی مسعولان فقط مردم راعغده ای میکندوبیشترکسانی که به کمپ رفته اند بعدش دوباره معتادشده اند.دلیلش هم مشخص است.ولی بعضی ازکمپها فقط خدمت میکنند مثل کمپ آقای رامین نوروزی وغیره که همه میدانند.ول. که درعکس معلوم است به نام ترک فقط پول جمع میکندوهدفش پاکی مردم نیست وهدفش چیزدیگری است.به خاطرخدا وبه خاطردفاع از حق مظلوم اقدام کنند مسعولان.یامهدی
فقط برای امروز
Iran, Islamic Republic of
. دولت به اسم مبارزه بااعتیادهست.یه جورایی برخی ازمراکزترک اعتیادکه اتفاقابیشترشان ازمیان معتادان سابق هستندمهارتهای لازم درزمینه روان درمانی بیمار ونحوه ترک اعتیادبه صورت علمی راندارندو ازدولت وامهای چندده میلیونی میگیرندولی بازخورذاجتماعی نامناسبی دارند.به طورمثال همین.درظاهرامکانات ورزشی مثل تنیس وشطرنج دارد ولی برخوردتحقیرانه و فریب خانواده های بیماران به بهانه ادامه بیماری و استعمال موادمخدردرمیان خدمتگزارانش شهره شهر است.بهزیستی هم درماه یک ساعت یک نفر به ظاهر روانپزشک و یک نفر به ظاهر متخصص و ظاهرا کار میکنند اما عملاهیچ فایده ای ندارندونتیجه وآینده ای هم ندارند.مسیولین باید یک تحقیق کنندوهزینه های دولت را درزمینه راههای واقعی وراهگشای مبارزه بااعتیادخرج کنندنه اینکه عده ای به نام مبارزه بااعتیاد بازارمکاره ای راه بیندازندکه درآن همه گونه عمل خلاف وناهنجاری انحام شود و نه تنهانعتادان بهبودپیدانکنندبلکه بعدازورودبه کمپ دچاربازگشت سریع به اعتیادو بیماری روحی روانی دچارمیگردند.تنهاتعدادبسیارمعدودی درحد زیرپنج درصد خروجی بهبودیافتکان بیشترکمپهای گچساران است.حال خوددیگربفهمیدکه چه خبراست. وبه اسم مبارزه پول درمیاره.یعنی چطورمسعولان نمی فهمند چه خبراست ماجرا؟
قلعه گلاب گلابی
Iran, Islamic Republic of
میبینم که فرماندار و عضوهای شورا ومدیران بهزیستی خوب جذب .رشدن اصلااستادخوب جلوه دادن وکاردرسته فقط حتمایه وامی چیزی وسط هست کاش یکم سهمیه نان حداقل بیشترکنی بخداگرسنگی بیشترخماری عزابم میدادزمانی که کمپ .بودم.بعدش پتوهاش اونزمان هرکس می انداخت خارش میگرفت نصف شب هم قدیمیا جنسشون میزدن.کلابیشترانگاراسیرن نه معتاد.گناه دارن خدایی این رسمش نیست
امیدزندی
Iran, Islamic Republic of
په ده کمپ نبی تا یو ؟یا نونید یا هم ....
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
همش الکیه.اصلامبارزه بامعتاد راهش ایجاد چنین مراکز ترک نیست
پورفتحی
Iran, Islamic Republic of
خدایی سی؛خدا بدنهسمی بیشتر زن چطور شی کردنه؛خدا صبر بده
دشتی
Iran, Islamic Republic of
کبناوقتی نمیدونی چی تو این کمپ امیدمیگذره خواهشاتبلیغش نکن.
یا علی
Iran, Islamic Republic of
برای گزارش کار خوبه اما اثری هم داره یا خیر باید بگم خیر چون شما باید سراغ جامعه هدف برید که خودشون وخانوادشون نسبت به این موضوع لب مرز ورود به اعتیاد ند و در معرض خطر نه چند کارمند خانم پول و وقت بیت المال را هدر دادید بعدش این همایش چه ربطی به فرماندار داره که انگار رئیس یک جلسه ای برگذار شده و ایشون هم رئیس جلسه هست واقعا متاسم که اقای رضایی از استان اومده یه گذارش کار پر کنه و با خودش ببره که مثلا تو جلسات بگه بله ما کار انجام دادیم اما کار بی فایده برای کسانی که جامعه هدف این موضوع نیستند یا لااقل نسبت به این موضوع در اولویت حتی دهم هم نیستند پول ماموریت اقای رضایی و پول وقت هدر رفته فرماندار و دیگر کارمندان خانم واقای شرکت کننده در این به اصطلاح کارگاه را اگه صرف مباره با اعتیاد میکردید اما در قبال جامعه هدف و در معرض تهدید فایده اش هزاران برابر بود الهم اصلح کل فاسد من امورالمسلمین امین یا رب العالمین
رضاقاعدی
Iran, Islamic Republic of
به خداقسم تمام بیمارانی که. رخ میدهدکه شرم دارم بیان کنم.کوچکترینش مصرف موادمخدردرکمپ ترک اعتیاد هست.چرابه جای خرج این سرمایه یک آمارازکسانی که ازاین کمپ مرخص شدندنمیگیرندتاببینندکه مبارزه شده بااعتیادیا کمک شده به مصرف مواد.خواهشا دقت کنیدو هر کمپی راتبلیغ نکنیدالبته بعضی کمپها واقعاخدمت میکنندامابیشترکمپهای کشورصلاحیت علمی . کمپی که فرمانداررفته واقعا محیط زندگی درآن .چرابرخوردنمیکنند چندنفر ترک کرده اندازاین کمپ.
سعیدگلابی
Iran, Islamic Republic of
خواهش می کنم از مراکزی مثل این کمپ راتبلیغ نکنید.از جوانانی که به این مرکزرفته اند سوال کنید. ...
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه به چه بهایی کمپی که. میکند را فرماندار تعریفش میدهد.اماکمپی که خدمت صادقانه میکند هیچ بازدیدی نمیکند
کناری
Iran, Islamic Republic of
جناب فرماندارحتماشماهم یکی ازبستگانت بیماری اعتیاددارد.خواهش میکنم برای ترک به صورت ناشناس به همین کمپ امید بفرستش تاببینه چه خبره.ولی تکرارمیکنم به صورت ناشناس بفرستش.ی که بار منفی دارد به این کمپ امید و صاحب آن
امین چرامی
Iran, Islamic Republic of
خواهش میکنم حذفش نکن. هدفشان پول جمع کردن است.ردرشبها پخش میکنند بین معتادان.انواع قرص به خوردمان .تعحب کردم فرماندار رفته اونجا.اون دنیاباید جواب کارهای را پس بده.
نوبخت: ۳۰هزار میلیارد تومان به‌ بیش‌ از ۶۰ میلیون نفر اختصاص می یابد

نوبخت: ۳۰هزار میلیارد تومان به‌ بیش‌ از ۶۰ میلیون نفر اختصاص می یابد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه منابع مالی افزایش قیمت بنزین ...
جزئیات افزایش یارانه نقدی خانوارها؛ یارانه نقدی خانوار‌ها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد

جزئیات افزایش یارانه نقدی خانوارها؛ یارانه نقدی خانوار‌ها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد

 یارانه نقدی خانوارها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد. بنا بر اعلام دولت، افزایش یارانه ...
مولاوردی: عملکرد دولت پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود/ «اعتدال» یک رویکرد است نه گفتمان

مولاوردی: عملکرد دولت پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود/ «اعتدال» یک رویکرد است نه گفتمان

من هم مصاحبه داشتم و هم مطلب نوشتم، اگر به همین منوال ادامه یابد، البته بدون هرگونه تبعیض ...